ÜRETİM ve MONTAJgeri

Dış  yüzeyde  kullanılan  ve  kaydırağa  rengi  veren  GELCOAT  aside  ve  güneş  ışınlarına en üst düzeyde dayanacak kalitede, İzoftalik/NPG esaslı, akrilik modifiye, tiksotropik, hızlandırıcı ihtiva eden, yüksek performanslıdır. Su Kaydıraklarının  imalatında  kullanılan  POLYESTER;  çekme katsayısı en düşük, esneme katsayısı yüksek, otomatik makina için özel olarak üretilmektedir. CTP içindeki camelyaf keçe oranı minimum %30 'dur.

 

Çelik kule ve merdivenler firmamız tarafından yapılırsa Merdiven basamakları ve platformun üstünün fiberglass kaplanması bedelsizdir.

 

Sistemimizde zamanla paslanan dakromat civata kullanılmamaktadır; tamamı paslanmaz çelik-kromdur(A2-70).

 

Su kaydırağı elemanlarının genişlik, derinlik ve kalınlık ölçüleri DIN EN -1069 Normlarına uygun olarak üretilmektedir. (Türkiye'de  yanlış ölçülerde üretilen su kaydırakları mevcuttur ve bu standart dışı ölçüler birçok kazalara neden olmaktadır.) Tüm virajlarda emniyet yükseltileri kullanılmaktadır.

 

Su kaydırakları fabrikamızda gelişmiş otomatik makinalarla üretilmektedir.

 

Çelik konstrüksiyon yapımında kullanılan malzemelerin tamamı sıcak daldırma galvanizdir.

 

Kurduğumuz su kaydıraklarının  çelik konstrüksiyon sistemi bağlantıları elektrik kaynağı ile sabitlenmektedir; döner sokralı civatalı bağlantı yapılan su kaydıraklarında kısa bir süre sonra döner sokralı civataların; rezonans, rüzgar yükü ve merkez kaç kuvvetinin etkisiyle gevşediği ve daha sonra fiber bağlantı civatalarını gevşettiği görülür. Fiber bağlantı civatalarının gevşemesi demek ek yerlerinde setlerin oluşması demektir, bu setler insan vücudunda büyük tahribatlara yol açar. Bu bağlamda kaynaklı çelik konstrüksiyon montajı ile su kaydırağı sistemindeki salınımı minimuma indiriyoruz.

 

Elle yatırma sisteminde mal; 1-2 atü basınç ile kalıba döküm yapılırken, otomatik makina ile 10 atü basınç ile kalıba homojen olarak püskürtülerek yapıştırılır. Otomatik makine; tüm kimyasalları girilen değerlere ve havanın ısısına göre kendisi karıştırarak ve camelyafı istediğimiz uzunlukta keserek; camelyaf, polyester ve katkı kimyasallarını aynı anda  püskürtür.

 

Dünyada teknolojik alandaki gelişim ile birlikte makina üretimi yaygınlaşmıştır. Bu üretim iş koluna sürat ve kalite getirmektedir.


T: 0090 242 339 17 17 - F: 0090 242 339 17 11
E-Posta : polkar@polkar.com
Copyright © 2024. POL-KAR GROUP
Mescomedia